НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА І ЦЕРКВА: ФІЛОСОФСЬКІ, ТЕОЛОГІЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ СПІВПРАЦІ В ІНТЕРЕСАХ ЛЮДИНИ» (м. Київ, 19 травня 2016 р.)

00000199_bВсеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління провела, сумісно з Міжрегіональною Академією управління персоналом (далі – МАУП), Міжнародною Кадровою Академією, Конфедерацією недержавних вищих закладів освіти України, Українсько-Азербайджанським інститутом соціальних наук  і самоврядування Г.А. Алієва, науково-практичну конференцію «Українська держава і Церква: філософські, теологічні та практичні аспекти співпраці в інтересах людини», що відбулася 19 травня 2016 р. у МАУП.

Конференцію відкрив та привітав її учасників д-р. юр. наук, проф., ректор МАУП – Курко Микола Нестерович, наголосивши на актуальності тематики, запропонованої для обговорення, і зупинився на проблемах пошуку оптимальних церковно-державних відносин, в контексті соціальної нестабільності і геополітичних конфліктів сучасного світу.

В рамках конференції розглядались такі теми як: Державно-церковні відносини, свобода совісті та віро сповідальна політика в сучасній УкраїніБідзюра І.П. – д-р. політ. наук, проф.., директор Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук і самоврядування Г.А. Алієва МАУП; Взаємодія Української православної Церкви та Української держави в соціальній думці Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України ВолодимираДіонісій Мартишин – протоієрей, д-р. богослов. наук, д-р. наук в галузі політології, зав. каф. українського православ’я та теології, УАІСНС МАУП; Церква та держава як філософські концепти: спорідненість чи протилежніст?Мєлков Ю.О. – д-р. філософ. наук,з  зав. каф. філософії, УАІСНС МАУП; Свобода совісті: релігійний та соціальний аспекти осмислення та забезпечення у житті людиниГоловатий М.Ф. – д-р. політ. наук, проф.., проректор з наукової та виховної роботи МАУП та ін.

Від Асамблеї у конференції взяли участь Президент Асамблеї Романенко Євген Олександрович та учений секретар Чаплай Ірина Віталіївна, які виступили з доповіддю на тему: «Особливості взаємодії держави і церкви: історія та сучасність».

Тематичні напрями роботи конференції:

  • Історична ґенеза та соціальна практика державно-церковних відносин.
  • Церква і Держава в умовах перехідного, кризового станів українського суспільства: проблема інституалізації та співпраці.
  • Парадигмальні особливості ролі, місця Церкви в політичній системі держави.
  • Правові та організаційні засади конституалізації Церкви в умовах суспільства, що трансформується.
  • Шляхи та засоби спільної діяльності Держави і Церкви у формуванні високої духовності і моралі людини.
  • Проблеми стосунків із державою у спадщині отців Православної Церкви.
  • Взаємодія Церкви та держави у сфері української освіти.

Обрані теми конференцій стали плідним підґрунтям для обміну думками із зазначених проблематик.

Матеріали науково-практичної конференції «Українська держава і Церква: філософські, теологічні та практичні аспекти співпраці в інтересах людини»

620x420-dsc_0104.a01

620x420-dsc_0107.a01

620x420-dsc_0190.a01620x420-dsc_0215.a01620x420-dsc_0246.a01