Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління провела, сумісно з Міжрегіональною Академією управління персоналом (далі – МАУП), Міжнародною Кадровою Академією, Конфедерацією недержавних вищих закладів освіти України, Українсько-Азербайджанським інститутом соціальних наук і самоврядування Г.А. Алієва, науково-практичну конференцію «Українська держава і Церква: філософські, теологічні та практичні аспекти співпраці в інтересах людини», що відбулася 19 травня 2016 р. у МАУП.
Конференцію відкрив та привітав її учасників д-р. юр. наук, проф., ректор МАУП – Курко Микола Нестерович, наголосивши на актуальності тематики, запропонованої для обговорення, і зупинився на проблемах пошуку оптимальних церковно-державних відносин, в контексті соціальної нестабільності і геополітичних конфліктів сучасного світу.
В рамках конференції розглядались такі теми як: Державно-церковні відносини, свобода совісті та віро сповідальна політика в сучасній Україні – Бідзюра І.П. – д-р. політ. наук, проф.., директор Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук і самоврядування Г.А. Алієва МАУП; Взаємодія Української православної Церкви та Української держави в соціальній думці Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира – Діонісій Мартишин – протоієрей, д-р. богослов. наук, д-р. наук в галузі політології, зав. каф. українського православ’я та теології, УАІСНС МАУП; Церква та держава як філософські концепти: спорідненість чи протилежніст? – Мєлков Ю.О. – д-р. філософ. наук,з зав. каф. філософії, УАІСНС МАУП; Свобода совісті: релігійний та соціальний аспекти осмислення та забезпечення у житті людини – Головатий М.Ф. – д-р. політ. наук, проф.., проректор з наукової та виховної роботи МАУП та ін.
Від Асамблеї у конференції взяли участь Президент Асамблеї Романенко Євген Олександрович та учений секретар Чаплай Ірина Віталіївна, які виступили з доповіддю на тему: «Особливості взаємодії держави і церкви: історія та сучасність».
Тематичні напрями роботи конференції:
- Історична ґенеза та соціальна практика державно-церковних відносин.
- Церква і Держава в умовах перехідного, кризового станів українського суспільства: проблема інституалізації та співпраці.
- Парадигмальні особливості ролі, місця Церкви в політичній системі держави.
- Правові та організаційні засади конституалізації Церкви в умовах суспільства, що трансформується.
- Шляхи та засоби спільної діяльності Держави і Церкви у формуванні високої духовності і моралі людини.
- Проблеми стосунків із державою у спадщині отців Православної Церкви.
- Взаємодія Церкви та держави у сфері української освіти.
Обрані теми конференцій стали плідним підґрунтям для обміну думками із зазначених проблематик.